آشنایی با عملگرهای برقی سیار

آشنایی با عملگرهای برقی سیار:

عملگرهای برقی سیار elomat  به منظور باز و بسته کردن انواع شیرهای صنعتی کاربرد دارد. تامین برق این عملگرها به دو صورت امکان پذیر میباشد.

1)عملگرهای قابل استفاده با برق 230 ولت جریان متناوب:  این عملگرها با موتورهای تکفاز انیورسال و توان کم می توانند با ساختار گیربکسی قوی،گشتاوری از صفر تا 600 نیوتن متر و بصورت سفارشی تا 1000 نیوتن متر را تنظیم و تامین نمایند. ضمنا این عملگرها مجهز به نمایشگر دیجیتالی گشتاور بوده و چنانچه گشتاور شیر بیش از مقدار تنظیم شده باشد،ضامن عملگر آزاد و به شیر صدمه وارد نمیشود.این عملگرها مجهز به شمارشگر بوده که می تواند محدوده باز و بسته بودن شیر را با مشخص بودن تعداد دوران کورس شیر تعیین نماید.

2)عملگرهای قابل استفاده توسط باطریهای قابل شارژ: 2،1-عملگرهای با نام TYP 600 NM-20 V-15 Ah-AKKupanther  این عملگر مجهز به باطری شارژی با ولتاژ 20 ولت و ظرفیت 15 آمپرساعت با جدیدترین تکنولوژی از نوعXR-Li-Ion  میباشد که میتواند به صورت سفارشی با دستگاه شارژ(230V AC_20V DC) یا (12V DC_15V DC) ارسال شود. این عملگر می تواند در 9 مرحله ،گشتاوری از حدود 100 نیوتن متر تا 500 نیوتن متر را تامین نماید. بنابراین،این عملگر می تواند جوابگوی90% از انواع شیرهای صنعتی باشد. این عملگرمیتواند برای باز و بسته کردن شیرهای نصب شده در روی زمین،شیرهای نصب شده در زیر زمین و همچنین شیرهای آتش نشانی نصب شده در زیر زمین و روی زمین مورد استفاده قرار گیرند.

خصوصیات عملگرها را می توان به شرح زیر بیان کرد: سبک ولی با گشتاوربالا  بکارگیری سریع  فضای زیادی را نمیگیرد و به راحتی با هر اتومبیلی قابل جابجایی ست. بسیار مقاوم و دارای کاربرد متنوع  دارای گیربکس های با قدرت و راندمان بالا  دو متغیر با کنترل سرعت الکترونیکی مجهز به شمارشگر الکترونیکی تجهیزات با کیفیت بالا بدون اضافه قیمت  مجهز به اهرم برای استفاده یک نفر تا 250 نیوتن متر و برای استفاده از دو نفر برای 500 نیوتن متر. استفاده از باطری شارزی با تکنولوژی جدید از طریق برق شبکه شهری یا از برق اتومبیل بدون استفاده از مبدل ولتاژ.

2،2)عملگرهای با نام TYP 1.000 Nm- 20V- 15Ah-AKKutiger این عملگر نیز مجهز به باطری شارژی با ولتاژ20 ولت و ظرفیت 15 آمپر ساعت با جدیدترین تکنولوژی از نوع XR-Li-Ion میباشد که میتواند بصورت سفارشی با دستگاه شارژ(230V AC_20V DC) یا (12V DC_15V DC) ارسال شود. این عملگر میتواند در 11 مرحله ،گشتاوری از حدود 100 نیوتن متر تا 600 نیوتن متر را تامین نماید . همچنین میتوان به کمک ابزارهای اهرم مهارکننده شیرهای با گشتاور بیشتر از 600 تا 900 نیوتن متر را بکار گرفت. براساس تجربه بدست آمده این عملگر می تواند جوابگوی نیاز 98% از انواع شیرهای صنعتی باشد.این نوع عملگر نیز دارای ویژگی هایی شبیه عملگر فوق الذکر به شرح زیر میباشند:  بکارگیری سریع  سبک ولی با گشتاور بالا فضای زیادی را نمیگیرد و به راحتی با هر اتومبیلی قابل جابجایی است. استفاده از باطری شارژی قابل شارژ از برق اتومبیل بدون استفاده از مبدل ولتاژ.اشتراک گذاری در